Strādājam ar apdrošināšanas polisēm!

+371 29483412 info[at]viraks.lv

Par ēteriskajām eļļām

33Arommasāžā ēteriskās eļļas var izmantot divējādi – lietot katru atsevišķi vai kopā ar citām eļļām. Ēteriskās eļļas ir ļoti smaržīgi un nebūt ne eļļaini izvilkumi no augiem. Eļļas nosaukums šiem produktiem nav īsti atbilstošs, jo tie vairāk līdzinās ūdenim. Ēteriskās eļļas ir gaistošas un viegli iztvaiko, tādēļ tās jāuzglabā vēsā vietā tumšās pudelēs. Tās nešķīst ūdenī, bet šķīst eļļās, vaskā un spirtā. Ēteriskās eļļas var saturēt dažādas augu daļas – ziedi, zari, lapas un miza. Ēteriskajām eļļām ir antiseptiska iedarbība. Katrai ir savas īpašības un sarežģīts ķīmiskais sastāvs. Tā kā katrā eļļā ir daudz atšķirīgu komponentu, tās var izmantot dažādos nolūkos.

Ēterisko eļļu iedarbība ķermenī var būt daudzveidīga. Uzziestas uz ādas, to molekulārās uzbūves dēļ eļļas ātri iesūcas matu folikulos. Ēteriskās eļļas ātri nokļūst asinīs un limfā, tādā veidā izplatoties pa ķermeni. Dažādas eļļas absorbējas ar dažādu ātrumu, kas var būt no 20 min. līdz divām stundām vai pat ilgāk, tādēļ pēc eļļu izmantošanas dušā nevajadzētu iet vismaz trīs stundas.

Vispārējs likums, izmantojot ēteriskās eļļas, ir tāds, ka to smaržai ir jāpatīk. Tas ir galvenais aromterapijas princips. Ja izvēlēsieties eļļu, kuras smarža jums ne īpaši patīk – labuma no tā nebūs.
Ļoti liela nozīme arommasāžā ir ožai. Ieelpojot ēteriskās eļļas, smaržvielu molekulas ierosina signālus, kas nonāk smadzeņu emocionālajā centrā – limbiskajā sistēmā. Tai ir sakars ar citām smadzeņu daļām, kas saistītas ar atmiņu. Elpošanu un asinsriti, kā arī ar iekšējās sekrēcijas dziedzeriem, kuri regulē hormonu līmeni organismā.

Piparmētru ēteriskā eļļa (Mentha piperita)

100% ēteriskā eļļa lietošanai kosmētikā. Piparmētru ēterisko eļļu iegūst no piparmētras lapām un izmanto kā tonizējošu un atsvaidzinošu līdzeklis svaigā, vēsā aromāta dēļ.

Piparmētru ēteriskā eļļa lieliski palīdzēs emocionālas pārslodzes, dusmu un “izdegšanas” gadījumā, atsvaidzinās nogurušu prātu mācību un studiju laikā.

Pārēšanās gadījumā labsajūtu atjaunos vēdera masāža pulksteņa rādītāja virzienā, izmantojot masāžas eļļu ar 5% piparmētru ēteriskās eļļas piedevu.

Vasarā pārkarsušas pēdiņas būs pateicīgas, ja paturēsiet tās vēsā kāju vanniņā ar piparmētru eļļas piedevu.
Pirms ēterisko eļļu lietošanas grūtniecības laikā obligāti konsultējaties ar ārstu, jo neatbilstoša to lietošana var radīt grūtniecības pārtraukšanas draudus!

Piparmētra
– Analgētiska iedarbība – mazina sāpju sajūtu
– Hipertenzīva iedarbības- paaugstina arteriālo asinsspiedienu
– Rehabilitējošs aromāts- palīdz atjaunot enerģiju, spēkus pēc ilgstošām slimībām, traumām, operācijām
– Pret zarnu parazītiem
– Uzlabo koronāro asinsriti.
– Stimulē gremošanas sistēmas darbību
– Uzlabo attiecības starp tuviem cilvēkiem. Mazina satraukumu un sliktu priekšnojautu.
– Palīdz cīnīties ar slimībām.